Login
Teams & Schedules
Player Profile Signup
Help Center
FAQ
Information
Apply Team
Team Schedules - U10 Boys Bronze
Top 2 Teams from each bracket advance to Semi-Finals.
Bracket
Ladder Display
Semi-Final
Final
ALL
A
B
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- A
1
2
3
4
Total
Points
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Ylw
Red
A3
: Kodman U9B - Plum United
3
3
3
x
9
12
4
41
0
0
A5
: Steel Valley Soccer Club - B2010 D6 - Blick
3
0
3
x
6
3
15
23
0
0
A2
: Butler B09-D6/Reges
1
3
0
x
4
0
22
28
0
0
A1
: Brookline Youth Soccer Association - B2009
1
0
3
0
4
-3
34
24
0
0
A4
: LSC B10 09 7v7 Natale
0
0
0
x
0
-12
44
3
0
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- B
1
2
3
4
Total
Points
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Ylw
Red
B1
: Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
3
3
0
x
6
7
8
22
0
0
B2
: MFC Rockets - U10B
0
3
3
x
6
4
10
17
0
0
B4
: West Mifflin U10
3
0
3
x
6
1
11
12
0
0
B3
: Tri-City - U10 Boys Blakelock
0
0
0
x
0
-12
28
6
0
0
Bracket - Friday, June 21, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
104307
Edinboro University
06:00 PM
E
A2 vs A1
Butler B09-D6/Reges
8
vs.
Brookline Youth Soccer Association - B2009
8
104308
Edinboro University
07:10 PM
22A
A4 vs A5
LSC B10 09 7v7 Natale
0
vs.
Steel Valley Soccer Club - B2010 D6 - Blick
15
104317
Edinboro University
07:10 PM
22B
B2 vs B1
MFC Rockets - U10B
1
vs.
Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
7
104318
Edinboro University
07:10 PM
F
B3 vs B4
Tri-City - U10 Boys Blakelock
2
vs.
West Mifflin U10
6
Bracket - Saturday, June 22, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
104309
Edinboro University
09:40 AM
E
A1 vs A3
Brookline Youth Soccer Association - B2009
1
vs.
Kodman U9B - Plum United
18
104310
Edinboro University
10:50 AM
22A
A4 vs A2
LSC B10 09 7v7 Natale
2
vs.
Butler B09-D6/Reges
18
104319
Edinboro University
10:50 AM
22B
B1 vs B3
Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
12
vs.
Tri-City - U10 Boys Blakelock
3
104320
Edinboro University
10:50 AM
F
B4 vs B2
West Mifflin U10
2
vs.
MFC Rockets - U10B
6
104311
Edinboro University
03:20 PM
22A
A4 vs A1
LSC B10 09 7v7 Natale
1
vs.
Brookline Youth Soccer Association - B2009
11
104312
Edinboro University
03:20 PM
22B
A5 vs A3
Steel Valley Soccer Club - B2010 D6 - Blick
1
vs.
Kodman U9B - Plum United
11
104322
Edinboro University
03:20 PM
E
B2 vs B3
MFC Rockets - U10B
10
vs.
Tri-City - U10 Boys Blakelock
1
104321
Edinboro University
03:20 PM
F
B4 vs B1
West Mifflin U10
4
vs.
Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
3
Bracket - Sunday, June 23, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
104313
Edinboro University
08:00 AM
E
A1 vs A5
Brookline Youth Soccer Association - B2009
4
vs.
Steel Valley Soccer Club - B2010 D6 - Blick
7
104314
Edinboro University
08:00 AM
F
A2 vs A3
Butler B09-D6/Reges
2
vs.
Kodman U9B - Plum United
12
Semi-Final - Sunday, June 23, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
104323
Edinboro University
10:20 AM
E
Kodman U9B - Plum United
7
vs.
MFC Rockets - U10B
4
104324
Edinboro University
10:20 AM
F
Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
12
vs.
Steel Valley Soccer Club - B2010 D6 - Blick
1
Final - Sunday, June 23, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
104325
Edinboro University
01:00 PM
F
Kodman U9B - Plum United
2
vs.
Deer Lakes BU10.D5 - Metzler
4